404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found.404 Not Found. Q-10 Su Altı Kapatıcı & Yapıştırıcı - Bfi Jaha Solar 404 Not Found.

Q-10 Su Altı Kapatıcı & Yapıştırıcı

Q-10 Su Altı Kapatıcı & Yapıştırıcı

Havuzları, Rezervleri ya da Depoları boşaltmaya artık son!
Bu ürün su ve sıvı altındaki yerlerde herhangi bir sızma, çatlak, kaçak oluştuğunda sıvının bulunduğu deponun/rezervin boşaltılmasına gerek kalmadan güçlü bir şekilde yapıştırılmasına, kapatılmasına ve doldurulmasına imkan sağlar. Tüm ıslak ya da sızıntı olan alanlardaki delikleri, çatlakları, yarıkları güçlü bir şekilde sıvıdan etkilenmeden yapıştırır.

Kullanım alanları : Deniz suyu ve klor gibi zorlu koşullar, beton/seramik/mozaik, metal, plastik, ahşap havuzlar, yer altı rezervleri, barınak rezervleri, park alanları, tünel, köprü, lağım, kimyasal gübre ve tarımsal depolar gibi yerlerin yanında hastaneler, laboratuarlar, mutfaklar ve benzeri hijyenik yerlerde de kullanılabilir.İşleyişi nasıldır :

Ürün çok çeşitli materyal aralığında, materyaller üstünde çoklu yapışma ve aşırı kuvvetli bir tutuş sağlayarak, yapışan iki materyal arasında muazzam bir yapışma oluşturur. Bu güne kadar yapışması imkansız gibi görünen materyalleri dahi yapıştırmayı başarmıştır.

Uygulama :

 1. Havuzlar ve rezervleri boşaltmadan yüzme havuzlarından, balık göllerinden, su rezervlerinde, tarımsal gübre tanklarında, metal ve plastik leğenlerde, jakuzilerde, küvetlerden, lavabolarda, akrilik/metal/fiber cam duşa kabinlerde, aynalarda, camlarda, taşlarda, mimari betonarme yapılarda ve çok daha fazlasında oluşan çatlakları, sızıntıları, kırkları onarmak için ve boru döşemesi, elektrik tesisatı döşemesi gibi işler için kullanılır.
 2. Çatılarda, barınaklarda, park alanlarında, tünellerde, duvarlarda, taş, beton, plastik, ahşap, seramik, mermer, mozaik, granit yüzeylerde, çömleklerde, fiber camlarda ve daha bir çok çeşitli materyalde sıvı kaçıran ya da sıvı olan yerlerde 40 mm’ye kadar oluşan çatlakları ve sızıntıları kapatır.
 3. Gemilerde, botlarda, sörf tahtalarındaki acil tamir edilmesi gereken sızıntıları kapatır.
 4. Alüminyum’dan taşa ve hatta daha fazlasına gibi yüzeye sonradan entegre edilen ekran soğutma sistemleri durumlarında kullanılabilir.
 5. Duvarlarda, çatılarda, balkonlarda, zift (bitümen) sistemlerde bağlantı noktalarında kullanılabilir.
 6. Kanalizasyon borusu ve ağzı çevresindeki tavanları kapatmak için kullanılır ( Dikkat : PP; PE; EPDM; TEFLON borularda yalnızca özel astarın ilk kullanımında mükemmel kapatma gerçekleşir ve bunun yanında yapışma sağlanır fakat sertleşmez) .
 7. Hastaneler, laboratuarlar, mutfaklar ve benzeri hijyenik alanlarda kullanılabilir.
 8. Teknolojik kapatma sistemlerinde kullanılabilir.

 

Ürünün tipik özellikleri ve avantajları :

 1. Su altında, sızıntılarda, sıvı baskınlarında, su altında dahi sertleşen, yapışan ve işe yarayan, ayrıca deniz suyu ve klora dayanıklı dünyadaki tek ürün! Her koşulda iç ve dış kullanım içindir.
 2. Yağmurda, sızıntıda, baskında 40 mm genişliğe kadar tüm sıvılarda anında kapatma sağlar. DIN EN 27390 Standardına uygundur.
 3. %400’e kadar esneme gösterir. DIN 53504 Standardına uyar.
 4.  (-40) – (+90) dereceleri arasına dayanıklıdır.
 5. İnanılmaz yırtılma dayanıklılığı : 26 kg/kare cm! Örnek için : 20*20’lik bir karo 10.4 ton gerektirir!   DIN 53504 S-2 Standardlarına uyar.
 6. Kimyasallara, eliptik çözeltilere, yağa, seyreltilmiş organik asitlere, arttırılmış alkaloite, esterlere, ketonlara ve aromatik asitlere dayanıklıdır. Konsantre asitlere, hidrokarbon klora ve klorik hidrokarbonlara dayanıklı değildir.
 7. Denize, UV ortamlarına ve herhangi bir hava koşuluna mükemmel dayanıklılık!
 8. Metal ya da plastik gibi çeşitli materyallerin su altında seramiğe yapışmasını kolaylaştırır!
 9. Su altında olduğu kadar dışarı ve içeri kullanıma da uygundur.
 10. Şu renklerde mevcuttur; Bej(Kum), beyaz, gri ve siyah. Diğer renkler özel üretimle mümkündür.
 11. Kokusuz ve çözeltisizdir. Silikon kesinlikle içermez!
 12. Anında yapışır ve kapatır, yine de tamamen kuruması 24 saat alır!

Uygulama yöntemi:

 1. Yumuşak aşındırıcı bir silecek ile ( Scotch Brite/ya da benzer bulaşık süngerleri arkaları gibi) yüzeyi güzelce temizleyin ve bol miktarda uygulayın.
 2. Yapışacak materyaller – Bir kaç saniye sıkıca birbirine bastırın.
 3. Keskin bir bıçak ile kalıntılar temizlenebilir.
 4. Q-10 zararlı değildir fakat yine de kullanırken eldiven takmanız önerilir.

Depolama:1Üretim tarihinden itibaren 12 ay, kapalı orjinal kutusunda, serin ve güneş görmeyen yerde.

Paketleme:

Stokta, paketler:  435 gr = 290 ml.

Kataloğ’u indirmek için tıklayınız…

404 Not Found.
404 Not Found.